სამოდელო ინტეგრირებული გაკვეთილის გეგმა
თემა
|
აკაკი წერეთელი ,,ჩემი
თავგადასავალი
|
პედაგოგები
|
ცარო მსხვილიძე-ქართული
ენა და
ლიტერატურა
ანჟელა ნატრიაშვილი-ისტ
|
სწ/ საფეხური
|
დაწყებითი Vკლასი
|
საგანი
|
ქართული ენა და
ლიტერატურა, ისტ
|
მოსწ/ რაოდ
|
5
მოსწავლე
|
წინარე ცოდნა
|
აკაკი წერეთელი - „ჩემი
თავგადასავალი“
|
გაკვეთილის აქტუალობა
|
აკაკის ბიოგრაფიისა და
შემოქმედების მიმოხილვა
პრეზენტაცია- გასვლითი გაკვეთილი აკაკი წერეთლის სახლ
მუზეუმში
|
გაკვეთილის მიზანი
|
ქართული ენა და
ლიტერატურა:
1. აკაკი
წერეთლის ბიოგრაფიის გაცნობა
2.
მხატრული ითხვის
უნარების განვითარება
3.
კვლევის უნარების განვითარება
ისტ:
ინფორმაციის მოძიებისა და
ანალიზის უნარების განვითარება
ტექსტურ რედაქტორთან მუშაობის უნარ ჩვევების განმტკიცება ( ილუსტრირებული სახელმძღვანელოს შექმნა)
პრეზენტაციის უნარების განვითარება
|
ეროვნული სასწავლო გეგმის
მისაღწევი შედეგები და ინდიკატორები
|
ქართ.
ქართ. ქართ. V (1; 2) მოსწავლეს აქვს ლიტერატურული ნაწარმოების ესთეტიკურად შეფასების საწყისი
უნარი.
1. ისმენს მხატვრულ ნაწარმოებს (ლექსს) და გამოხატავს საკუთარ ემოციებს;
2.
საუბრობს პოეტურ
ნაწარმოებში გამოხატულ განწყობაზე.
ქართ. ქართ.V (8-9) მოსწავლეს შეუძლია მხატვრული ლიტერატურის წაკითხვა და აქვს
ტექსტის ინტერპრეტაცის უნარი
ისტ.ტექ V 1. მოსწავლეს შეუძლია ისტ-ის ეფექტიანად და უსაფრთხოდ გამოყენება.
ისტ
ტექ.V 3 მოსწავლეს შუძლია სხვადასხვა სახის ციფრული საშუალებების შერჩევა და გამოყენება
ისტ
ტექ V5 მოსწავლეს შეუძლია სხვადასხვა სახის ციფრული საშუალებების გამოყენება ინფორმაციის მოძიებისას
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
· I დღე:
გასვლითი გაკვეთილი აკაკი წერეთლის სახლ-
მუზეუმში
II დღე:
საორგანიზაციო საკითხი
2 წთ.
· შეფასების რუბრიკის გაცობა
3 წთ.
· აქტივობა 1 - კითხვა-პასუხი (თემის
გააზრება)
5 წთ.
· აქტივობა 2 - პრეზენტაციის მომზადება 10 წთ.
· აქტივობა 3 – პრეზენტაცია და მხატვრული კითხვა 17 წთ.
·
· შთაბეჭდილებების გაზიარება
5
წთ
· შეფასება 3 წთ
|
შეფასებების საგანი და
პროცედურები
|
· განმავითარებელი და განმსაზღვრელი;
· მხატვრული კითხვის
რუბრიკა.
|
რესურსი
|
· ნ. მაღლაკელიძე - ქართული ენა და
ლიტერატურა V კლ.;
· საპრეზენტაციო ფორმატები, კომპიუტერი, პროექტორი.
|
გასვლითი გაკვეთილის ამსახველი ფოტომასალა
No comments:
Post a Comment